2019/2020 (Summer)

Monday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 10:00 Seminar of Mathematics II EX NB 259 153, 154 1 Ľ. Horanská
08:00 ‐ 10:00 Remote Control of Embedded Systems LE NB 693 3, 4 M. Kalúz
08:00 ‐ 10:00 Fundamentals of Embedded System Control LE NB 693 2, 3 M. Kalúz
09:00 ‐ 12:00 Semestral Project II P 2 S. Pavlíková
09:00 ‐ 12:00 Semestral Project II P 2 Z. Takáč
10:00 ‐ 12:00 Mathematics II L NB CH12 101, 102, 103, 104, 131, 132, 133, 161, 162 1 V. Baláž
10:00 ‐ 13:00 Mathematics II EX NB 259 191 1 P. Viceník
12:00 ‐ 15:00 Integrated Control in Process Industries LE NB 222 354, 391 3 A. Vasičkaninová
13:00 ‐ 15:00 Seminar of Mathematics II EX NB 260 141 1 P. Viceník
13:00 ‐ 15:00 Seminar of Mathematics II EX NB 261 142, 191 1 N. Krivoňáková
13:00 ‐ 15:00 Web Technologies in Automation LE NB 693 2 Ľ. Čirka
13:00 ‐ 16:00 Informatization Engineering and Systems I LE NB 639 422 4 R. Valo
14:00 ‐ 15:00 Introduction to Process Control L CH 15 2 M. Klaučo
15:00 ‐ 16:00 Information Engineering and Systems L NB 693 191 1 M. Kalúz
16:00 ‐ 18:00 Information Engineering and Systems EX NB 693 191 1 M. Kalúz
17:00 ‐ 19:00 Spreadsheet and Database Systems for Data Processing LE NB 252 101, 141, 151, 202, 241 1, 2 Ľ. Čirka
 
Tuesday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
07:00 ‐ 09:00 Informatics LE NB 1132 101 1 M. Nehéz
07:00 ‐ 09:00 Identification LE NB 638 422, 522 4, 5 Ľ. Čirka
08:00 ‐ 10:00 Mathematics II L NB CH12 141, 142, 151, 152, 153, 154, 155, 191 1 Z. Takáč
10:00 ‐ 11:00 Intelligent Control L NB 641 522 5 A. Mészáros
10:00 ‐ 12:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 222 3 P. Bakaráč
10:00 ‐ 12:00 Seminar of Mathematics II EX NB 249 161, 162 1 T. Visnyai
10:00 ‐ 12:00 Identification LE NB 638 422, 522 4, 5 Ľ. Čirka
10:00 ‐ 12:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 693 3 M. Horváthová
10:00 ‐ 13:00 Mathematics II EX NB 250 151 1 M. Gall
10:00 ‐ 13:00 Mathematics II EX NB 606 103 1 S. Pavlíková
11:00 ‐ 13:00 Intelligent Control EX NB 641 522 5 A. Mészáros, A. Vasičkaninová
11:00 ‐ 13:00 Základy matematiky II L NB CH11 001, 002, 003, 004 N. Krivoňáková
13:00 ‐ 15:00 Process Control L NB 222 Erasmus 3 J. Oravec
13:00 ‐ 16:00 Mathematics II EX NB 251 141 1 P. Viceník
13:00 ‐ 16:00 Automatic Control Theory II LE NB 638 422, 522 4, 5 M. Mojto
13:00 ‐ 16:00 Automatic Control Theory II LE NB693 422, 522 4, 5 M. Klaučo
14:00 ‐ 16:00 Informatics LE NB 1132 001 M. Gall
14:00 ‐ 16:00 Základy matematiky II EX NB 259 002 N. Krivoňáková
14:00 ‐ 16:00 Základy matematiky II EX NB 261 003 A. Maťašovský
15:00 ‐ 17:00 Informatics LE NB 252 102 1 M. Nehéz
15:00 ‐ 17:00 Základy matematiky II EX NB 606 004 T. Visnyai
16:00 ‐ 18:00 Informatics LE NB 1132 003 M. Gall
17:00 ‐ 19:00 Informatics LE NB 252 004 M. Nehéz
 
Wednesday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 10:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 222 3 A. Vasičkaninová
08:00 ‐ 10:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 638 3 M. Horváthová
08:00 ‐ 10:00 Predictive Control L NB 641 522 5 M. Kvasnica
08:00 ‐ 10:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 693 3 P. Bakaráč
10:00 ‐ 12:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 252 3 A. Vasičkaninová
10:00 ‐ 12:00 Programming I L NB 638 2 M. Kvasnica
10:00 ‐ 12:00 Informatization Engineering and Systems I L NB 641 422 4 M. Kalúz
10:00 ‐ 12:00 Predictive Control EX NB 693 522 5 M. Klaučo
10:00 ‐ 13:00 Mathematics II EX NB 251 152 1 Š. Gyürki
10:00 ‐ 13:00 Mathematics II EX NB 606 161 1 Ľ. Horanská
13:00 ‐ 14:00 Programming II L NB 638 3 M. Kvasnica
13:00 ‐ 15:00 Process Control L CH 15 2, 3 J. Oravec
13:00 ‐ 15:00 Integrated Control in Process Industries L NB 641 Erasmus 3 A. Mészáros
13:00 ‐ 15:00 Internet and Information Systems LE NB 693 141, 241 1, 2 Ľ. Čirka
13:00 ‐ 16:00 Mathematics II EX NB 251 154 1 Š. Gyürki
14:00 ‐ 16:00 Programming II EX NB 638 3 K. Kiš
14:00 ‐ 17:00 Mathematics II EX NB 259 131 1 V. Baláž
14:00 ‐ 17:00 Mathematics II EX NB 606 162 1 T. Visnyai
15:00 ‐ 16:00 MATLAB - Advanced Techniques L NB 693 191, 401 1, 4 M. Furka
15:00 ‐ 16:00 Matlab - Advanced Techniques L NB 693 191, 401 1, 4 M. Furka
15:00 ‐ 17:00 Informatics LE NB 1132 002 M. Gall
15:00 ‐ 17:00 Informatics LE NB 252 132 1 M. Nehéz
15:00 ‐ 17:00 Základy matematiky II EX NB 261 001 A. Maťašovský
15:00 ‐ 17:00 Integrated Control in Process Industries LE NB 665 Erasmus 3 J. Oravec
16:00 ‐ 17:00 Matlab - Advanced Techniques LE NB 693 191, 401 1, 4 M. Furka
16:00 ‐ 17:00 MATLAB - Advanced Techniques LE NB 693 191, 401 1, 4 M. Furka
16:00 ‐ 18:00 Seminar of Mathematics II EX NB 250 151, 152 1 M. Jasem
17:00 ‐ 19:00 Informatics LE NB 1132 131, 161, 162, 191 1 M. Gall
 
Thursday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 10:00 Integrated Control in Process Industries L NB 606 391 3 M. Bakošová
08:00 ‐ 10:00 Identification L NB 641 422, 522 4, 5 M. Fikar
10:00 ‐ 12:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 222 3 A. Vasičkaninová
10:00 ‐ 12:00 Robust Control L NB 606 522 5 M. Bakošová
10:00 ‐ 12:00 Automatic Control Theory II L NB 641 422, 522 4, 5 M. Fikar
10:00 ‐ 12:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 693 3 M. Horváthová
10:00 ‐ 12:00 Programming I EX NB638 2 K. Kiš
13:00 ‐ 15:00 Informatics LE NB 1132 103 1 M. Nehéz
13:00 ‐ 15:00 Základy matematiky II EX NB 259 002 N. Krivoňáková
13:00 ‐ 15:00 Základy matematiky II EX NB 261 003 A. Maťašovský
13:00 ‐ 15:00 Seminar of Mathematics II EX NB 606 101, 102 1 Ľ. Horanská
13:00 ‐ 15:00 Robust Control EX NB 641 522 5 J. Oravec
13:00 ‐ 15:00 Laboratory Exercises of Process Control LE NB 693 3 P. Bakaráč
13:00 ‐ 16:00 Mathematics II EX NB 251 132 1 M. Jasem
13:00 ‐ 16:00 Informatization Engineering and Systems I LE NB 639 422 4 R. Valo
14:00 ‐ 17:00 Mathematics II EX NB 250 153 1 P. Viceník
15:00 ‐ 16:00 Applied Statistics L NB 1132 102, 251, 252 1, 2 N. Krivoňáková
16:00 ‐ 17:00 Applied Statistics LE NB 1132 102, 251, 252 1, 2 N. Krivoňáková
16:00 ‐ 18:00 Introduction to Process Control LE NB 693 2 M. Mojto
16:00 ‐ 18:00 Introduction to Process Control LE NB 693 2 M. Mojto
16:00 ‐ 19:00 Mathematics II EX NB 251 101 1 M. Jasem
 
Friday
Time Course title Type Room Group Class Lecturer
08:00 ‐ 10:00 Základy matematiky II EX NB 260 004 T. Visnyai
08:00 ‐ 10:00 Základy matematiky II EX NB 261 001 A. Maťašovský
08:00 ‐ 10:00 Seminar of Bachelor Project EX NB 664 M. Bakošová
08:00 ‐ 11:00 Mathematics II EX NB 606 102 1 Ľ. Horanská
10:00 ‐ 12:00 Seminar of Mathematics II EX NB 250 103, 104, 131, 132, 133 1 T. Visnyai
10:00 ‐ 13:00 Mathematics II EX NB 259 142, 391 1 A. Maťašovský
Facebook / Youtube

Facebook / Youtube

RSS